Zastanawiasz się, czy biuro informacji gospodarczej przechowuje informacje na Twój temat? Nie wiesz jednak, jak uzyskać odpowiedź na to pytanie? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem!

Na wstępie warto wytłumaczyć, czym tak naprawdę jest BIG. Biuro informacji gospodarczej to specjalna instytucja, której zadaniem jest gromadzenie i udostępnianie informacji gospodarczych – zarówno tych negatywnych, jak i pozytywnych. Oznacza to, że w bazie biura znajdziemy dane dotyczące osób i przedsiębiorstw z nieopłacanym zadłużeniem oraz tych wzorowo wywiązujących się ze wszystkich spłat. Dzięki BIG możemy przykładowo sprawdzić, czy potencjalny kontrahent lub biuro podróży, z którym planujemy wybrać się w daleką podróż, są warte naszego zaufania.

Z danych udostępnianych przez BIG korzystają również banki przed podjęciem decyzji o przyznaniu kredytu. Jeżeli w niedalekiej przeszłości zalegałeś ze spłatą pożyczki, całkiem prawdopodobne, że znalazłeś się w rejestrze dłużników. Oznacza to, że możesz mieć problemy z zaciągnięciem kolejnego kredytu lub nawet podpisaniem umowy z dostawcą Internetu czy telewizji kablowej.

Skorzystanie z BIG? Nic łatwiejszego!

Jak sprawdzić, czy jestem w BIG?” – jeśli zadajesz sobie to pytanie, to dobrze trafiłeś. To bardzo proste! Wystarczy, że bezpłatnie zarejestrujesz się w serwisie infoKonsument.pl. Jest to serwis należący do Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A., poświęcony konsumentom. Po pełnej aktywacji konta, skorzystaj z usługi „Sprawdź siebie”, dzięki której otrzymasz raport na własny temat i dowiesz się, czy Twoje dane widnieją w Rejestrze. W sytuacji gdy raport wykaże, że na Twoim koncie znajdują się informacje negatywne, postaraj się jak najszybciej uregulować dług. Z kolei informacje pozytywne będą świadczyć o Twojej rzetelności płatniczej i mogą okazać się przydatne podczas negocjacji z bankiem, operatorem telefonicznym czy dostawną Internetu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s