sejf w banku

Jak oszczędzać z pomocą banku?

Nie każdy z nas ma tyle silnej woli, aby odkładać pieniądze do przysłowiowej skarpety lub skarbonki. Trzymając oszczędności w domu, zawsze mamy pokusę, aby je wydać pod wpływem chwilowego impulsu. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą banki, które oferują swoim klientom różne usługi, mające na celu gromadzenie i pomnażanie zebranych funduszy.

 

Lokata

Lokata jest jedną z najczęściej wybieranych przez Polaków form oszczędzania w banku. Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim depozyt uważa się za najbezpieczniejszy rodzaj inwestycji. W przypadku lokat o stałym oprocentowaniu mamy pewność, jaką kwotę możemy zyskać. Ne musimy się również martwić o takie czynniki, jak sytuacja na rynku finansowym, czy straty poniesione przez bank w wyniku złych inwestycji. Kolejna zaleta lokat to niewielkie limity kapitału, jaki musimy wnieść na początku. Dzięki lokacie nawet osoby, które nie dysponują dużą sumą, mogą pomnożyć swoje oszczędności w krótkim czasie.

 

Rachunek oszczędnościowy

Drugim po lokacie produktem bankowym, chętnie wybieranym przez klientów są konta oszczędnościowe. Ich największą zaletą jest fakt, że możemy w każdej chwili wypłacić zgromadzony kapitał bez ponoszenia dodatkowych kosztów i utraty odsetek, jak ma to miejsce w przypadku lokaty. Decydując się na rachunek oszczędnościowy nie musimy się również martwić o utratę zgromadzonych środków. Dodatkowo sami decydujemy, jak długo gromadzimy fundusze oraz możemy cały czas dokonywać kolejnych wpłat. Niektóre banki mają już w swojej ofercie usługę przelewania określonej kwoty na rachunek oszczędnościowy z każdej dokonywanej transakcji, co sprawia, że  bank “oszczędza za nas”.

 

Oszczędzanie nie musi być trudne

Bez względu na to, którą formę oszczędzania wybierzemy, jest to z pewnością dobra decyzja,  biorąc pod uwagę, że inwestujemy pieniądze nie ponosząc praktycznie żadnego ryzyka. Produkty bankowe są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie mają nawyku comiesięcznego odkładania nawet drobnych sum.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s