swięta

Dlaczego nie warto brać kredytu na święta?

Święta Bożego Narodzenia to okres, w którym trzeba się liczyć z dużymi wydatkami. Pieniądze wydaje się wówczas nie tylko na przygotowanie świątecznych posiłków i udekorowanie domu, ale także na prezenty dla najbliższych. Wzmożone wydatki w okresie świątecznym powodują, że szuka się sposobu na to by, skądś zdobyć dodatkowe pieniądze.

Świąteczne wydatki nadal zbyt wysokie na polskie warunki

Szacuje się, że urządzenie świąt Bożego Narodzenia przez przeciętną polską rodzinę kosztuje około 1900 złotych. Ta kwota jest nadal nie do przeskoczenia przez wiele rodzin ponieważ ze względu na inne, nieplanowane wydatki brakuje im pod koniec roku środków pieniężnych na odpowiednie spędzenie świąt. Z pomocą przychodzą wówczas banki oferujące świąteczne kredyty. Nie jest to jednak rozwiązanie pozbawione wad.

Konieczność spłaty kredytu świątecznego – wpadnięcie w spiralę zadłużenia

Banki ze względu na to, że dysponują potężnymi sumami pieniędzy, mogą korzystać z szeregu narzędzi marketingowych, które przyciągają potencjalnych klientów pokazując korzyści i ukrywając wady korzystania z kredytów. Wzięcie kolejnego kredytu konsumenckiego, do którego zachęcają efektowne, pełne świątecznego klimatu reklamy, może spowodować wpadnięcie w długi. W szczególności nie warto jest brać kredytu na święta w przypadku posiadania innych kredytów konsumenckich, kredytu hipotecznego lub niskich zarobków. Po świętach trzeba bowiem spłacić nie tylko kwotę kredytu, ale także odsetki, prowizję dla banku, a często również ubezpieczenie. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest spędzenie świąt u rodziny, obniżenie świątecznego budżetu i urządzenie skromniejszych świąt lub uruchomienie środków odłożonych na czarną godzinę. Oszczędzi się dzięki temu pieniądze, które mogłyby być stracone na opłatach bankowych.

Więcej informacji znajduje się na stronie: kruk windykacja forum – zapraszam

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s