sprawdzanie

Jak sprawdzić firmę w BIG?

Twoi znajomi zostali oszukani przez biuro podróży i stracili mnóstwo pieniędzy? A może Ty zaufałeś niewłaściwemu deweloperowi i wpadłeś przez niego w kłopoty finansowe? Jeśli chcesz się  uchronić przed tego typu sytuacjami, sprawdź wiarygodność interesującego Cię podmiotu w biurze informacji gospodarczej, a następnie monitorować jego sytuację finansową. Jak sprawdzić firmę w BIG? Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych porad.

Współpracuj tylko z godnymi zaufania

Przed podjęciem współpracy z daną firmą warto sprawdzić jej wiarygodność płatniczą. Nikt przecież nie chciałby współpracować z przedsiębiorstwem, które ma na koncie niezapłacone faktury lub niepewną sytuację finansową. Gdy nauczysz się, jak sprawdzić firmę w BIG, pozbędziesz się wątpliwości co do tego, której firmie możesz zaufać, a której lepiej unikać.

Bądź przewidujący

Kiedy wiedza o tym, jak sprawdzić firmę w BIG, może okazać się przydatna? Przede wszystkim wtedy, gdy zamierzasz podjąć długofalową współpracę z danym przedsiębiorstwem, wpłacasz jakąkolwiek zaliczkę na poczet zamówionego towaru lub usługi, czy też przekazujesz materiały niezbędne do wykonania zlecenia. Warto sprawdzić również takie podmioty, które w przypadku niewywiązania się z umowy, mogą narazić Cię na duże straty oraz niedogodności. Na przykład kłopoty finansowe biura podróży, z którym planujesz wyjechać na zagraniczne wakacje, to zarówno zmarnowany urlop, jak i niepotrzebny stres związany z zagrożeniem bezpiecznego powrotu do kraju.

Sprawdzaj i monitoruj

Sprawdzenie firmy w biurze informacji gospodarczej, np. w Rejestr Dłużników ERIF, daje Ci wiedzę na temat ewentualnego zadłużenia lub rzetelnego regulowania zobowiązań przez dany podmiot. Pozwoli Ci to ocenić, czy warto zaangażować się we współpracę z danym przedsiębiorstwem, czy lepiej poszukać innego, bardziej wiarygodnego. Jak sprawdzić firmę w BIG? Wystarczy, że dokonasz bezpłatnej rejestracji w serwisie infoKonsument.pl i pobierzesz raport o interesującym Cię podmiocie, podając jego NIP lub inny numer identyfikacyjny w przypadku, gdy firma ma siedzibę za granicą i nie posiada NIP-u. Jeśli planujesz współpracę z wybraną firmą w dłuższej perspektywie czasu, monitoruj na bieżąco jej sytuację finansową. Włączając automatyczny monit, uzyskasz powiadomienie zawsze, gdy nastąpi zmiana w informacjach gospodarczych na temat firmy. Dzięki temu zauważysz pierwsze oznaki kłopotów finansowych przedsiębiorcy. W takiej sytuacji będziesz mógł w porę wycofać się ze współpracy lub negocjować zmianę jej warunków, np. ustalając, że płatność zostanie uregulowana po wykonaniu usługi bądź po odbiorze zakupionego towaru.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s