raporty

Kilka słów o Rejestrze Dłużników ERIF

Rejestr Dłużników ERIF, a właściwie Rejestr Dłużników ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A., to polskie biuro informacji gospodarczej (w skrócie BIG) należące do Grupy Kapitałowej KRUK. Aby wytłumaczyć, czym dokładnie zajmuje się Rejestr, powinniśmy najpierw zapoznać się z jego historią i działalnością.

Rejestr Dłużników ERIF – historia

Pierwotnie Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A. nosił nazwę KSV BIG S.A. Nazwa ta pochodzi od austriackiego przedsiębiorstwa, KreditSchutzVerband von 1870, które w 2003 roku rozpoczęło działalność jako biuro informacji gospodarczej. Już w rok później nazwa została zmieniona na Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A. W 2007 roku Rejestr został własnością Grupy Kapitałowej KRUK i doszło do ponownej zmiany nazwy na Europejski Rejestr Informacji Finansowej Biuro Informacji Gospodarczej, czyli ERIF BIG. W 2009 roku nazwa obrała swój ostateczny kształt i do dziś funkcjonuje jako Rejestr Dłużników ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A.

Rejestr Dłużników ERIF – działalność

Rejestr Dłużników ERIF jest jednym z czterech, obecnie działających w Polsce BIG-ów. Pozostałe BIG-i to: Krajowy Rejestr Długów, BIG InfoMonitor oraz Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej. Na czym opiera się jego działalność? Do Rejestru można wpisać dwa typy informacji: informacje negatywne oraz informacje pozytywne. Informacje negatywne to dane o dłużnikach nieregulujących w terminie swojego zadłużenia. Informacje pozytywne z kolei dotyczą osób i firm, które w terminie opłaciły swoje zobowiązania np. abonament za komórkę lub rachunek za prąd. Dane te są dostępne w Systemie ERIF, gdzie każdy może sprawdzić wiarygodność swojego kontrahenta. Wystarczy wejść na stronę http://www.erif.pl i bezpłatnie zarejestrować się w Systemie.

Biuro informacji gospodarczej to niezwykle przydatna instytucja – niezależnie od tego, czy wybieramy się w podróż i chcemy mieć pewność co do naszego biura podróży, czy zawieramy np. umowę z kontrahentem i chcemy upewnić się, że jest on osobą godną zaufania. Negatywna informacja gospodarcza o firmie, która zostanie wpisana do BIG, oznacza utratę wiarygodności w oczach przyszłego kontrahenta. Dlatego jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą, sprawdź, czy Twoja firma nie ma w Rejestrze Dłużników ERIF negatywnych informacji.

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s